Egy tisztességben megöregedett elektronika, amely rengeteg vitára adott okot régen, de fellelhető példányinak restaurálása kapcsán ma is. 1979-ben került a Ramovill, a Centrum Áruházak és a Keravill üzleteibe, akkor elképesztően magas, 16 000 Ft-os áron. 1980 tájékán a vágyak egyik elérhetetlennek látszó tárgya, több havi fizetés és egy kis borravaló leszurkolása után megfoghatóvá vált. A még divatos rádióerősítők szűk piacán üdítő színfolt volt egy kivitelezésében merőben más, nem szokványos kinézetű, modernnek számító készülék. Amolyan nyugat szele a vasfüggöny mögött.
Louness-es (puffogó mélyek, nagyon sziszegő magas hangok) hangzásával együtt járt a „parasztvakítóan modern” led-sor. Mégis a miénk – mert magyar közreműködés is volt a gyártásban – minden ezzel a készülékkel foglalkozó internetes portál megemlíti: „Hungarian solicited, Tungsram brand is also available”. Mondhatnánk kicsi sárga, kicsit savanyú, de a miénk…, mint a magyar narancs az akkor még index alatt lévő, mára alapismeretnek minősülő zseniális filmben.
No, de ez a rádió-erősítő vitte a bulik hangulatát, elvarázsolóan sugározta az ABBA és Boney-M lemezek és sok „gyerekcsináló-sláger” hangulatát. A 2×35 Watt (sinus/4 Ω) teljesítménye elég volt ahhoz, hogy két polc-hangsugárzót meghajtson. Phono-elektronikája az akkori háztartásokban fellelhető gépparkot, a Philips GA 308, Lenco L75, L85, és L830 DD, a Tesla NC 440, a Sanyo TP1010 és Akai AP–100 C, Taya DP–510 típusú készülékeket kiszolgálta. A szemfülesebbeknek már volt Akai 4000Ds orsós magnója – így készen volt a hifi-lánc.
A Super-Heterodyne elven működő rádió URH vétele – a Philips cég által – a CCIR sávra lett tervezve és gyártva. Az akkori importőr ezzel a „nyugati normával” hozta be az országba, az OIRT normára való „áthangolást” hazai szakemberek végezték. (Az átalakítás abból állt, hogy az eredeti varicap diódákat BB139-re cserélték, valamint megfelelő sávátfogás eléréséhez kiszedtek két kondenzátort, amik a varicap diódákkal voltak párhuzamosan kötve. Ezt követően beállították a sávhatárokat a hangoló feszültség módosításával, de a rezgőkörök újrahangolásával már nem foglalkoztak.)
A konstrukció rengeteg hiba és probléma hordozója volt, de mégis kedves mindenkinek akinek a kezébe került. Az esetleges javítások és modifikációk irodalmának kötetnyi terjedelme van az interneten, aki szereti böngészni a fórumokat annak ajánlott az alábbi két web-hely:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_16256.html
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/3f-dansk-t3535-radioval-kapcsolatos-minden-ami-hiba
A hibákat el lehetett hárítani, rajtuk keresztül meg lehetett tanulni a „szakmát”, hiányosságaiért kárpótolt a színes hangzása és a szolgáltatások modernizálása is. A piros led-ekkel kijelzett hangolóskála, az érintésre működő hangolás memória-választó, a 3 led-es hangolásjelző, a Multiplex-szűrő és a két pár hangsugárzó kapcsolási lehetősége igazán kívánatossá tették.
Mindez már a múlté, hiszen nem követték újabbnál újabb fejlesztések, új modellek, a gyártó nem létezik. A DANSK 3FT3535 receiver-gyűjtemények egyik, kedves emlékeket őrző, darabja.