A Shure Incorporated 2018. május 1.-én New York-ban bejelentette, hogy ezen a nyáron kiszáll a hangszedőgyártásból, ezzel csendben véget ér 85 éves jelenléte a phono-cartridge üzletben.
A Shure megalakulásakor elkötelezte magát a legmagasabb minőséget, megbízhatóságot és értéket képviselő termékek gyártásával és szállításával. Ez az elkötelezettség megköveteli a következetességet az anyagok, a folyamatok és a tesztelés terén, valamint a kereslet ingadozásokra való reagálási képesség fejlesztését. Egy nyilatkozatában a vállalat elismeri, hogy nehéz döntés volt a lépések megtétele, hivatkozva az alapanyagok és a folyamatok hiányos konzisztenciájára, a tesztelés hektikusságára, valamint a kereslet ingadozásaira.
A Shure 1933-ban kezdte el a hangszedők gyártását, az „aranykorban”, a 80-as években, naponta akár 28 000 hangszedőt is gyártottak. A Shure néhány figyelemreméltó eredménye, hogy 1948-ban először hozott forgalomba olyan hangszedőt a 900MG-t, , amely képes mind a 33 1/3 és a 78 RPM lemezek lejátszására, valamint előállította az első sztereó, mozgó-mágneses hangszedőt.
Az 1925-ben alapított Shure Incorporated széles körben elismert, mint a világ vezető mikrofon- és audio-elektronikai gyártója. Az évek során a társaság számos kiváló minőségű professzionális és fogyasztói hangtechnikai terméket tervezett és gyártott, amelyek legendásnak bizonyultak a teljesítmény, a megbízhatóság és az érték szempontjából. A Shure különféle termékcsaládja világszínvonalú vezetékes mikrofonokat, vezeték nélküli mikrofonrendszereket, fülbe helyezhető személyi megfigyelő-rendszereket, konferencia-rendszereket, hálózati audio-rendszereket, díjnyertes fülhallgatókat és fejhallgatókat, valamint csúcsminőségű hangszedőket gyártott. Ma a Shure termékek az első választás, amikor az audio-teljesítmény kiemelt prioritás.
Shure leghíresebb hangszedője a V15 volt, amely 1964-ben debütált. Az időszakos frissítésekkel a vállalat folyamatosan fejlesztette, összesen hét modellt bocsátott ki, míg az utolsó kiadását, a V-15VxMR-et 2004-ben hozta piacra. Sajnos a modellt már akkor, a gyártás során elengedhetetlen egzotikus anyagok hiánya miatt, 2005-ben megszüntették. Viszont a stúdiók és a gyűjtők is annyira nagyra értékelték a hangszedőt, hogy a Kongresszusi Könyvtár 2009-ben megvásárolta a V15 széria összes, fennmaradó készletét.
Az elmúlt években megkérdőjelezetté vált a Phonograph Cartridge termékkategórián belüli szigorú szabványok megőrzésének képessége, ami költség- és szállítási problémákat eredményezett, ez nem felelt meg a Shure márka ígéretének. A vezetőség a feltételek változásának fényében, alapos értékelés után meghozott egy nehéz döntést. …”Tekintettel a Phono kategóriában való részvételünk több évtizedes történetére, felismerjük, hogy ez a döntés csalódást jelenthet csatornapartnereink és végfelhasználóink számára.”…”Hálásak vagyunk a Shure Phono termékekkel szembeni, az évek során tanúsított támogatásért és hűségért és büszkék vagyunk arra, hogy ezek a termékek milyen hatással voltak ügyfeleink életére és a Shure márka hírnevére. Hisszük, hogy a Shure Phono büszke örökségét leginkább a termelésből való kilépés mellett nyújtják, ahelyett, hogy a termelés folytatása egyre nehezebb körülmények között zajlana.”…
A Shure Phono üzletágának büszke öröksége a legjobban szolgálta a kategóriát, de nem kívánják folytatni a termelést az egyre nehezebb körülmények között, miközben a ma ismert mikrofonok és különböző IEM/fejhallgató termékek gyártása számára minden biztosítva van. A Shure továbbra is jó minőségű termékeit hozza piacra, és várakozással tekint arra, hogy sikerül felülmúlni az ügyfelek elvárásait a jelenlegi és jövőbeli kínálatban. A vállalat nyilatkozata megjegyzi, hogy a Shure továbbra is új piacok felkutatásával és termékkategóriák fejlesztésével kíván az audiofil vásárlók elé állni.