Békésen, családja körében hunyt el egy londoni kórházban. Charlie Watts néhány héttel ezelőtt került kórházba, egy rutin vizsgálat alkalmával. Ezután nem sokkal életmentő műtétet hajtottak végre rajta, de nem közölték, mi volt a betegsége. Sajnos, már 2004-ben torokrákja volt, de ebből szerencsésen felgyógyult. Az augusztus elejei hírek arról szóltak, hogy a műtét sikerült és Watts lábadozik, egy ideig pihenésre van szüksége.
Watts környezete bejelentette, hogy a Rolling Stones együttes által az Egyesült Államokban tervezett koncerteken, ez év szeptembere és novembere között a dobos nem vehet részt . …”Charlie teljesen sikeres orvosi beavatkozáson esett át, de orvosai arra a következtetésre jutottak, hogy a felépüléshez szünetre van szüksége. Mivel a próbák néhány hét múlva kezdődnek, nagyon kiábrándító bejelenteni, senki sem látta, hogy ez megtörténhet”… – olvasható a brit zenekar hivatalos beszámolójában.
Charlie Watts Jazz-dobot tanult, majd 1961-ben csatlakozott Alexis Korner bandájához, a Blues Incorporated-hez. Közben grafikusként dolgozott egy reklámcégnél, és „Ode to a High Flying Bird” címmel képregényt rajzolt Charlie „Bird” Parker szaxofonos tiszteletére. Charlie Watts 1963 januárja óta dobolt a The Rolling Stones-ban. Jóval csendesebb életet élt, mint zenekari társai, mindig is szeretett a háttérben maradni, és a sajtónyilvánosságot is próbálta kerülni. 1964. október 14 -én feleségül vette Shirley Ann Shepherd-et, tizenéveskori barátnőjét, akitől egyetlen lánya, Serafina született. Házasságuk nemcsak a zenekar népszerűségének robbanását, hanem a zenész évek óta tartó szenvedélybetegségeit is átvészelte.
Annak ellenére, hogy a zenekar legbefeléfordulóbb és legnyugodtabb tagjának ismerték – ami felfogásának komor gesztusán és a botrányoktól távol eső életén alapult -, a dobos elismerte, hogy alkohol- és heroin függősége miatt évekig tartó szorongásban élt. …„Haza indulva drogoztam, a feleségem rájött, hogy nem vagyok jól”… – mondta. Az 1970-es évek végén beszállt Ian Stewart boogie-woogie csapatába, a Rocket 88-ba, majd az 1980-as években pedig egy big band-el turnézott, sőt önálló nagylemezeket adott ki.
Watts mindig nagy felelősséggel vállalta a munkáját. …„A dobos a motor. Nincs rosszabb annál, mint amikor elfogy a levegő és majd’ belehalsz a kezed fájdalmába, de még mindig van egy nóta”… – magyarázta. 1989-ben a Rolling Stones tagjaként beiktatták a „Rock and Roll Hall of Fame” hírességek csarnokába. Olyan dobosokkal emlegették együtt, mint Ringo Starr, Keith Moon, Steve Gadd, Buddy Rich, Ginger Baker és más neves ütősök.
A képzőművészet kedvelt elfoglaltsága volt. Mivel grafikus volt, ő készítette néhány korai lemezük, például a Between the Buttons lemez borítóját is. Lemezborítókat turné logókat készített. Emellett az amerikai polgárháború történetét tanulmányozta, fegyvereket gyűjtött, kutyákat és lovakat tartott. A jazz iránti szeretete arra is késztette, hogy a Stones -szal párhuzamosan létrehozzon egy együttest, a Charlie Watts Quintet -et, amellyel több albumot adott ki, és kisebb turnékra vállalkozott.
Nagyra becsült férj, apa és nagyapa volt. …” Generációjának egyik legnagyobb dobosa”… – áll az ügynöke, Bernard Doherty által közzétett közleményben. Charlie Watts a második az eredeti Stones felállásból, aki elhagyta ezt a világot. Az első Brian Jones volt, aki 27 éves korában, 1969. július 3 -án halt meg. Bill Wyman, a zenekar 1993-ban kilépett basszusgitárosa 84 éves, Mick Jagger, a híres frontember 78 éves, míg Keith Richards, a gitárhős 77 éves. Ron Wood a Stones legfiatalabb tagja 74 éves.
Nyugalma és esztétikai érzéke a zenekar alappillérévé tette őt. Mindannyiunknak hiányozni fog a lüktető beat, a rock és a régi jazzy-swing iskolájának hangulata, Mr. Cool személyisége, a „háttérember”, aki magasan állt a világ legnagyobb rockzenekarát hajtó ütemek mögött. Soha nem felejtünk el. Örökké a szívünkben maradsz!
He’s been on the throne for the Rolling Stones the whole time. Nyugodj békében, Charlie.