A kis céget a svájci-német határon, Németország legdélebbi csücskében lévő Konstanz városban, 1996-ban alapította egy német zenerajongó Claus Jäckle. Az AcousticPlan a rendkívül különleges és szokatlan ötletek megvalósítója. Irányultságát a megelőző tizenöt év kísérletezésekkel teli kutatása határozta meg. A főbb irányok a zenei reprodukcióról és annak kiegészítőiről, azaz a felvételkészítésről és akusztikáról szóltak. Innentől nem volt nehéz meghatározni a továbblépést és a kibontakozást.
A legmagasabb színvonalú audio-komponensek gyártása ma már nemcsak az innovatív tervezést és a szakmai mérnöki készségeket jelentik, hanem a kézművesség iránti odaadást és a tökéletességre való törekvést. Az AcousticPlan minden terméke mindig a mesterművek legmagasabb színvonalának megfelelően készül. Egy AcousticPlan hangrendszer csúcskategóriás alkatelemei szemet gyönyörködtető látvánnyal és kiváló akusztikus tulajdonságokkal vegyülnek. A készülékek saját fejlesztésűek, az erősítők hibrid technikával rendelkező áramkörökre alapozottak.
Miért a hibrid technika? Hosszan lehet vitatkozni és értekezni arról, hogy az elektroncső vagy a tranzisztor hogyan hoz kiváló hangminőséget, de sokkal fontosabb – mint maga eszköz – az, hogyan integrálódnak az áramkörbe. Az elektronikus alkatrészeket soha nem szabad különálló részekként értékelni. Az alkatrészek egy olyan áramkör elemei, amelyek kénytelenek együttesen működni. A csövek kellemes és tipikus hangja az átviteli jellemzőktől függ. Minden áramköri tervnek ezt figyelembe kell vennie. Az AcousticPlan csak ott, az áramkör azon részeihez használ tranzisztorokat, amelyekhez jobb paraméterek kellenek, mint amivel a csövek rendelkeznek. Pl.: az MC-Phono bemeneten és/vagy a teljesítmény-fokozatban a kimeneti impedancia konvertáláshoz.
Az elektronikus mérnöki tervezés legfontosabb célja, hogy a hangzást a lehető leghitelesebbé tegye. Ha közelebbről vizsgálódunk, felfedezzük, hogy a cél csak megközelítőleg érhető el és illuzórikus módon valósítható meg. Otthonunkban sem a koncertterem akusztikai feltételei, sem a hallgatói ülés helyzete nem reprodukálható. Ha pl.: a felvétel több mikrofon-elrendezéssel történik, a különféle hangszerek illeszkedése nem sok közöset mutat az eredeti koncertterem élményével, hiszen az arányokat a hangmérnök ossza be.
A zenei reprodukció célja a zene érzelmi élményének újjáélesztése. A nagy ambíció megvalósításához figyelmet kell fordítani több más paraméterre, mint azokra, amelyek a kiváló technikai adatokat szolgáltatják. Az AcousticPlan erőfeszítéseket tesz a zene lényegének és szellemének tolmácsolására. Az AcousticPlan készülék komponenseit úgy tervezték, hogy a lehető legközelebb álljanak az érzelmi élmény ideális eléréséhez.
A hangszórók és az erősítők – független attól, hogy csövesek vagy tranzisztorosak – nagy szerepet játszanak az érzelmi hatások kialakításában. Nagyon fontos az áramkörök kialakítása. A minimalista megoldások általában jobbak, mint a komplex visszacsatolásos erősítés. Ezért az AcousticPlan erősítők a lehető legkevesebb aktív fokozattal/elemmel rendelkeznek.
Az AcousticPlan audio-komponenseinek fejlesztése és gyártása különböző szakmai háttérrel rendelkező szakembereket foglalkoztat, a mérnöki munkától a termékek tervezéséig és a hangteljesítmény megteremtéséig. Mindegyik munkatársat a zenei reprodukció művészete és a német mérnöki hagyományok folytatása érdekli, tevékenységét ez vezérli.
Disztribútori információk:
Forgalmazó: Allegro Audio
Internet: www.allegroaudio.hu
Telefon: +36-20/984-0124