• HOME
  • Hírek
  • Tesztek
  • Bemutatók
  • Cikkek
  • Zene
  • Pro Audio
  • Oldies
  • RÓLUNK

Bemutatkozik a Destination Audio


Egy különlegességeket gyártó cég szemszögéből megtapasztalni a zenei reprodukciót mindig érdekes, várakozásokkal és élményekkel teli. A Destination Audio, miközben termékei biztosítják a kényelem és a nyugalom érzetét, a zene által kiváltott érzelmek világa felől közelít – ez a hozzáállás nagyon szimpatikus. A Destination Audio lengyel cég, vezető konstruktőre Sam Wisniewski, aki profi-szinten gyakorolja a szakmát. (Egy barátja „Sam” Wisniewski-nek kezdte hívni az eredeti Wlodzimierz helyett.) A mechanikai kivitelezést természetesen más specialistákra bízza, az elektronika megtervezése és az alapanyagok kiválasztása, a kísérletezések hosszú sora, a finomítás mind saját kútfőből és szorgalomból táplálkozik.

Minden zenekedvelőnek, audio-hobbitársnak szüksége van az érzésre, hogy elérte a célt. Természetesen az út hosszú, mégis lehet, hogy megérkeztünk a rendeltetési helyre? Mi biztosan, mert részt vettünk a Destination Audio hazai képviseletének bemutatóján.

A szakmai bemutatón egy komplett hangrendszert hallgathattunk meg, amelynek minden részegysége, sőt a részegységeken belüli konstrukciója teljes mértékben az elektroncsövekre és a rendkívül nagy érzékenységű hangsugárzókra alapoz.

Az áramkörök minimális mennyiségű alkatrész komponenssel, rövid jelutat használva készülnek. Az amorf transzformátorok a Destination Audio számára kézzel készülnek, megfelelve a szigorú előírásoknak. A hangrendszer összefoglalót kínál az iparágról és a művészetről alkotott egyedi elképzelésről.

A Line Stage 76 előerősítő különlegessége, hogy külön tápegységgel rendelkezik. Az ECC40 elektroncső a gyártó egyik kedvence. A vonalszintű előerősítő egy 76-os csövet is tartalmaz a természetes, zenei és áttekinthető hangzás elérése érdekében. A konstrukcióban esetlegesen keletkező mikrofónia hatásának elkerülése érdekében teljes mechanikai elcsatolást használnak.

A Type 45 elektroncsöves végerősítő Single-Ended, „A”-osztályú, visszacsatolás nélküli topológiát képvisel. A végerősítő egyik sarkalatos pontja a kézzel készített amorf, dupla C-magos kimeneti transzformátor. Az együtemű (Single-Ended) kapcsolástechnika felhasználásával készült áramkör gyönyörű hangzást biztosít, de a csövek nem termelnek nagy energiát. A végteljesítmény mindössze 2 Watt! Ezért szükség van az átlagon felüli képességű, 99 dB érzékenységű hangsugárzókra.

Nika tölcséres hibrid hangsugárzó. A hangsugárzó háromutas, három-hangszórós konstrukció, ami tartalmaz egy passzív keresztváltót. A közép- és szupermagas tartományt kezelő hangszórók igazi különlegességek. A felhasznált alapanyagok és a rendelkezésre álló legjobb alkatrészek közül csak a legmegfelelőbbek és az egymáshoz párosítottak lettek kiválasztva és beszeszelve.
És ez a kicsi modell!

A bemutatón szereplő komplett rendszer hang-teljesítményéről, a hang szépségének érzelem kifejező erejéről külön tesztben foglalkozunk. Előszónak csak annyit, a felvétel elkészítésének minden apró részletét megmutatja. Véleményünk szerint az egyik legjobban összhangba hozott részegységekből megvalósított audio-rendszerek közé tartozik, olyan hanggal, amely minden érzelmi húrt megpendít.

Disztribútori információk:
Forgalmazó: Impressivia Kft
Internet: www.impressivia.hu
Telefon: +36-70/366-4553


Audio Centrum

Audio Technica

Stream Audio

Hangtér Galéria

Alllegro Audio

DreamAudio

ZebrAudio

Digital Pro
  • Kövess minket a Facebookon

  • Legutóbbi Bejegyzések

    • Mindent bele Tavasz!
      március 25, 2023
    • A zongora nagy zeneszerzői és előadóművészei 3. rész
      március 25, 2023
    • Mi fán terem a DDD, az ADD és az AAD?
      március 18, 2023



© Minden jog fenntartva! - 2022 - HangzasVilag.hu