A Tone of Excellence profiljába a kézi megmunkálással készített elegáns, prémium minőségű audio-kiegészítő termékek tartoznak. A már több nemzetközi kiállításon szép sikerrel szereplő termékek közül most a minőségi fából készített, exkluzív megjelenésű hifi-platformot mutatjuk be.
Méretek: | 40×50×4 cm |
Tömeg: | 6,85 kg |
Gyártó: | Tone of Exellence |
Forgalmazó: | Audiophyl Kft. |
A rezgés és lengés szavak fizikai tartalma azonos, a magyar köznyelvben a gyors lengéseket rezgésnek szokás mondani, a lassúak a lengések. A testek rezgésével foglalkozó tudomány a lengéstan, de analízisével a rezgésanalízis foglalkozik. A rezgéstannal kapcsolatos rövid összefoglaló tanulságos (wiki), amint átolvastuk jobban megértjük miért is foglalkozunk annyit a hifi kapcsán ezzel a témával. Az olvasottak alapján megtudjuk a káros rezonanciák nemcsak „úgy” keletkeznek.
A hifi hanglánc esetében két területről is érkeznek rezgések. Egyrészt a motorral ellátott készülékekből, másrészt a hangsugárzókból, de mindegyiknek a működéséből fakad. A rezgések két irányban terjednek, a hanglánc elejétől a végéig és a végétől (a hangsugárzóktól) visszafelé is.
Egy készülék amiben motor forgatja a forgatni valót, legyen az lemezjátszó, CD-lejátszó, magnetofon, de ide tartoznak a mai HDD meghajtók is, e motor saját maga keltett rezgéseinek van kitéve. Természetesen a motoros készülékek motor nélkül elképzelhetetlenek – amíg nincs más. A mérnökök szakadatlan dolgoznak azon, hogy ezt a negatív hatást kiküszöböljék, közömbösítsék.
Egy hangszóró membránjának rezgése az eszköz működéséhez elengedhetetlen. Membránt mozgatunk mágneses tér hatására, ez a levegőt rezgeti, így szól. Sőt, azért is elengedhetetlen, mert még mást nem találtak ki helyette hangkeltés céljára. A membrán közvetlenül fejti ki jótékony hatását, zenét szolgáltat, de közvetve rázza a környezetében elhelyezett tárgyakat, bútorzatot, padlót. Így jön vissza rezgés a hangláncunk elejére! Minden rezonancia amit nem felvételeken lévő hangszerek hangzásából a hangszórók keltenek és nem a zenébe való, az kártékony.
A Tone of Excellence állvány egyben dísze is a hifi-enteriőrnek. A lényegen kívül, fő jellemzői: a robusztus megjelenés, a teherbíró anyagok használata, a stabilitás és a kellemes látvány, ami csak úgy vonzza a tekinteteket. A termék asztalos mestermunkával, hagyományos módszerekkel kézzel készített. A legjobb minőségű, gondosan válogatott, amerikai diófa és egyedi megmunkálású fém lábak. A kézműves munka legmagasabb minőségének alkalmazása során hangsúlyozzák a természetes fa tökéletlenségét, ügyelve minden darab egyediségére. A termékek színvilágát az egyszerű szépséget kedvelő hagyományos komponens készülékeket előnybe részesítő hifi-rajongók részére tervezték. Fényes lakkozású, tükörsima fa felületek, csillogó króm-lábak, élénkpiros filc-alap jellemzik a terméket, emelve a High-End berendezések amúgy is magas esztétikai színvonalát.
Kifejezetten a klasszikus vonalak szerelmeseinek szánt Tone of Excellence készülék-alátét valóban „öli” (nagy hatásfokkal csökkenti) a rezonanciákat. A gondos tervezés és kivitelezés a nemkívánatos rezgéseket a minimálisra csökkenti. Gyakorlati hatása legjobban a CD-lejátszó (futóművek), DVD- és Blu-ray lejátszók esetében a legjobban érzékelhető. Ráadásul a DVD-játszók gyorsabb fordulata nagyobb önrezonanciát okoz és többségük gyárilag rosszul védett ez ellen.
Végig nézve egy CD- játszó szerkezetét hamar rájövünk, hogy a digitális jelátvitel sorsa már az elején eldől, talán a legmeghatározóbb, de legalábbis sarkalatos pontja a lemez forgatása és a jel kiolvasás. A lemez forog, a lézerfej olvas a motor sajátságosan rezgeti az egész szerkezetet. A kiolvasás minősége függ ennek zavartalanságától, mert a hibajavító áramkörnek állandóan van tennivalója – sajnos ez meghallatszik a végeredményen. Minél kevesebbet kell közbeavatkoznia, mert jó a rezgés csillapítás, annál kevesebbet kapcsol be, annál kevesebbet avatkozik be a jelbe.
Amint rátesszük a CD-játszónkat a Tone of Excellence platformra, máris jelentkezik az alátét hangzásra gyakorolt, jótékony hatása. A zene energikusabbá válik. Egy beütés, egy elpendítés jobban érzékelhető, a hangszerek által kisugárzott hangenergia egy nagyon kicsi mértékben megnő. Megnövekszik a hangok közötti csend, a hangok közötti hangerőkülönbség így jobban érzékeljük a dinamikát. A hangzástérben is nyerünk egy hangyányit, jobban elkülönülnek egymástól a hangszerek.
A mérték kicsi, de ha jól belegondolunk mégis van egy ilyen alátétnek létjogosultsága, mert a többi kis változtatásokkal együtt (hálózati áramkondicionáló, különféle kábelek használata, hanghordozók tisztán tartása, lemágnesezés) jótékony hatásai összeadódnak a többi komponensével. Olyan a hatás, mint mikor a szegelni valót alátámasztottuk – stabilabb.