Ott ahol a kohászat, az ipari formatervezés és a kézművesség találkozik a hang tisztaságával és a zeneiséggel, igen, ott lemezjátszókat gyártanak. A J. Sikora márka a zene szeretetére, mint alapra épült, és arra a vágyra, hogy a szenvedélyt megosszák a hasonló gondolkodású készülék és zenekedvelőkkel. A lengyelországi Lublinban létesült családi vállalkozás alapítója Janusz Sikora fiatal korában egy helyi zenekarban játszott, az egyik legjelentősebb lengyel blues-rock, progresszív rock, majd később, a sűrű tagcserék következtében rock- és pop zenekarban gitározott. A technika szeretetét otthonról hozta, édesapja színpadi erősítőket épített, innen az elektroncsövek iránti szenvedély.
Janusz Sikora nem lett híres zenész. Több különböző cégnél dolgozott, majd 30 éves kora után saját vállalkozásba kezdett – sárgaréz termékekre szakosodott lakatos lett. Az Allmet cég több mint 30 éve van a piacon fém termékekre specializálódott.
1994-ben találkozott az ukrán Oleg Burdjak zenésszel és szovjet elektroncsövekre épülő erősítőket kezdtek építeni. (Burdjak zenész, és Vlagyimir Susurin barátja volt, akit később a Lamm Industries audio-cég vezetőjeként lett ismert) Az első szimmetrikus csöves erősítő a 6C33C-B csövekre épült. A szilárd alap és a jó minőségű fémalkatrészek nem jelentettek gondot, hiszen a fémüzlet rendelkezésre állt. A Burdjak & Sikora márka nagyon jó kritikákat gyűjtve lépett be a lengyel piacra, és az 1997-es Warsaw Audio Video Show „nagy durranása” volt. A jövő nagyon ígéretes volt, de az együttműködésük nem tartott túl sokáig, útjaik elváltak. Ezzel véget is ért a csöves erősítők gyártásával kapcsolatos kaland.
Az 1980-as években a CD-technika jobb hangminőséggel kecsegtetett, de többszöri kísérletezés után a digitális hangzás nem hozta a hozzá fűzött reményeket. A kohászatban szerzett tudás és tapasztalat valamint gyerekkora óta tartó szenvedélye predesztinálta a lemezjátszók tervezésére. A színesfémek területén szerzett tapasztalat és anyagismeret valamint a mérnöki háttér, csúcsminőségű lemezjátszók és hangkarok gyártását eredményezte. J. Sikora 2007-ben kezdett lemezjátszók gyártásával és értékesítésével foglalkozni.
…”Olyan anyagokból építek készüléket, amelyek soha nem öregszenek, nem száradnak ki és a hangra gyakorolt hatásuk soha nem fog változni. Pontosan olyan lesz, mint amilyennek a készülék tervezése pillanatában elgondoltam, és így marad örökre. A fémek és fémötvözetek különböző kombinációi hatással vannak a lemezjátszó hangzásának tulajdonságaira. Például, ha kemény bronzot használunk, akkor kivilágosodik a hangzás, a túl lágyat használunk, akkor az elnyomja és kioltja a magas hangokat. Tehát minden a megfelelő anyagok kiválasztása, tulajdonságaik felhasználása, kombinálása és új kompozíció létrehozása kérdése. Amíg teljesen elégedettek nem leszünk. Csak a megfelelő sárgaréz és bronz minőségek kombinációja hozta meg a várt végeredményt. Természetesen ezeknek az anyagoknak az arányaira és fajtáira nincs egyszerű recept. Minden hosszan tartó, fáradságos hangzási kísérletek kérdése. De soha nem feltételezünk semmit előre, a kísérletek a munkánk és fejlesztésünk állandó részét képezik”… – nyilatkozta.
Szakmai tapasztalata, dolgozóinak tudása és szakértelme, valamint fejlett gépparkja tökéletes eszköz „audio-ötleteinek” megvalósításához. Nem használ CNC-gépeket, mivel ezek csak akkor jönnek szóba, ha nagy mennyiséget kell gyártani, de ahogy mindannyian tudjuk, a jó minőségű hang inkább kis tételekről szól, nem tömeggyártásról. A lemezjátszó alkatrészeinek túlnyomó többsége házon belül készül, mert fő tevékenysége a fém alkatrészekre és azok megmunkálásra specializálódott. Hosszú órákat töltenek lemezek hallgatásával, az operától a klasszikusig, a jazztől a rockig saját készülékeket, amelyek az eredeti felvétel lényegét a muzsikát, és annak minden árnyalatát visszaadják. Három lemezjátszó modell van a kínálatban: Initial, Standard és Reference. Mindegyik modell változatos, kiváló minőségű anyagokból készül. A legjobb minőségű hang-karokkal, hangszedőkkel és phono fokozatokkal együtt jellegzetes, tökéletes lejátszást tesznek lehetővé – a lehető legjobban kiaknázzák a lemezekben rejlő zenei potenciált.
A besorolást a kivitelezés, a teljesítmény és a könnyű kezelhetőség egyértelműen meghatározza. Ezek a lengyel lemezjátszók a High-End elit klubhoz tartoznak. J. Sikora az alacsonyabb fejlesztési és gyártási költségeinek, valamint a lemezjátszó gyártást inkább hobbinak, mint pénzkereseti eszköznek tekintő tulajdonos. Sajátos hozzáállásának köszönhetően mind a Standard, mind a Reference lemezjátszók viszonylag vonzó áron értékesíthetők.
…”Nem tudom elképzelni, hogy visszatérjek a CD-alapú zenehallgatáshoz. A vinyl hangja olyan kézzelfogható, olyan valódi, olyan természetes! A fülemmel és az egész testemmel hallgatok zenét, nem mérőberendezéssel. Nem érdekelnek hiányosságai, ezek a technikusok és mérnökök szerint léteznek, akik csak a mérési eredményekben hisznek”… – nyilatkozta.