Mindannyian ismerjük a lánc-elmélet idiómáját, miszerint: ”minden lánc olyan erős, mint annak leggyengébb szeme”. Ezt akár át is fogalmazhatjuk: mert az erősítő, a lemezjátszó vagy a CD-játszó és a hangsugárzók nem lehetnek jobbak, mint azok a kábelek, amelyek összekötik őket. Mindebből következően feltehetjük magunkban a kérdést: talán nem kellene új készülékekbe pénzt fektetni, amíg nem optimalizáltuk hangrendszerünket minőségi kábelek beiktatásával?
Az Ansuz Acoustics kábel-üzeme a Dániában lévő Aalborg településen, a félszigetállam csúcsát az északi tengerrel elválasztó tavak és fjordok területén lévő kisvárosban található. Még a Raidho Acoustic megalapítása előtt Lars Kristensen és Michael Børresen hivatásszerűen sok kábelt és energiakezelő-terméket terveztek más cégek számára. Az itt szerzett tapasztalatokat új köntösbe, valamint az új kutatásokat matériába öltve létrehozták az Ansuz Acoustics céget. A négyszintű Ansuz termékvonal az első közös erőfeszítésük. Frits Dalmose vezető-mérnök alakította ki az Ansuz kábelek tervezési elveit, miszerint 6 minőségi szintet építettek közös DNS-en. Az Ansuz Acoustics termékei olyan speciális kábelek, amelyek kulcsfontosságú műszaki paramétereknek, nagyon alacsony induktivitás és a kapacitás értékeknek, felelnek meg. Ezeket az alacsony értékeket egyedi technológiák bevezetésével érték el. Az Ansuz kábeleket úgy tervezték, hogy magas szintű teljesítményt nyújtsanak, ugyanakkor minden audio rendszerben megdöbbentőnek tűnnek. Az elektromos jel bármilyen frekvencia- vagy idő-torzulás nélkül kerül továbbításra. Mindegyik minőségi szint egyedi tervezési jellemzőkkel rendelkezik és minden minőségi szinten több Ansuz technológiát kapunk.
Michael Børresen nagy hangsúlyt fektet a földelésre, az árnyékolásra és a mágneses rezonanciára, mert mindnek hatása van a jelre. A “Powerz” hálózati kábel alacsony indukciója fontos a jel számára. Børresen szerint a hálózati kábelnek elméletileg nulla indukcióval kellene rendelkezni. Mivel ez gyakorlatilag lehetetlen, az Ansuz kábelek a szomszédos vezető-erei, egy pontból kiindulva, kettős hélix mintázattal ellentétes irányban (szinte 90 fokos szögben) váltakoznak. Ez a megoldás nagymértékben csökkenti az indukciót, amely ez esetben kevesebb, mint 50%-ot jelent. A “Signalz” jelkábelek és a “Speakz” hangsugárzó-kábelek jellegükből fakadóan és feladatukat tekintve eltérő tervezési követelményekkel készülnek. Børresen szerint a jelkábelek esetében a legfontosabb kérdések a nagyon alacsony földelési impedancia, a nagyon jó árnyékolás és a nagyon jó mechanikai stabilitás. A hangsugárzókhoz alkalmazott kábelek azonban az indukció minimalizálására alkalmazott minták szerint a kapacitást növelik. Ez nem „nagy ügy”, amennyiben dinamikus elven működő hangszórókat kell vezetni, amelyek természetüknél fogva maguk is nagy kapacitással viselkednek.
Az Ansuz kábelek magja egy 10 mm2-es többszálas földelő huzalból áll. Ez a vezeték erős földelést biztosít, köszönhetően a rendkívül alacsony ellenállásnak, amely 0,001 Ohm 1 méteren. Børresen azt állítja, hogy az alkatrészek közötti jó földelés döntő jelentőségű, mivel minimálisra csökkenti az alváz potenciálkülönbségeit és így segít megakadályozni a földpotenciál áramlását a jelhuzalokhoz.
Örvendetes tény, hogy mostantól az Ansuz kábelek hazai forgalmazóra találtak. A választék, és a kábelek audiofil és High-End hangrendszerekre gyakorolt hatása, meghallgatható a Fiable Kft. bemutatótermében.