• HOME
  • Hírek
  • Tesztek
  • Bemutatók
  • Cikkek
  • Zene
  • Pro Audio
  • Oldies
  • RÓLUNK

Nyárra sem maradunk kedvencek nélkül


A skandináv dizájn és az akusztikus átalakítók éllovasa Dánia a magas hangzás kultúra letéteményese. A hangzás és a dizájn kombinációja révén a Davone Audio vállalat mindkét területen úttörő szerepet játszik. A csúcskategóriás hangzással kapcsolatos fejlesztés és gyártás 2007 óta kézműves technológiával történik. A dán hagyományokat követő Davone Audio a rugalmas és kisüzemi gyártás lehetőségeit kihasználva kísérletezik és olyan ötleteket valósítson meg, amelyeket nem lehet nagyüzemi termelésben. Természetesen a hangsúly a zenei reprodukción van, a Davone hangsugárzók a High-End hangminőséget kínálják.á

Izgalmas kihívást jelent minden új hangsugárzó létrehozása. A kézművesség, a dizájn és a hangzás benne van minden Davone hangsugárzó DNS-ében. Az új Meander hangsugárzó és a WISA vezeték nélküli erősítő modul tiszta integrálása a Davone all-in-one hangrendszer az intelligens otthonok minden eddiginél könnyebb, ideális audio-megoldása.

…”A Davone Audio vállalat mérnökei szeretnek alkotni, de nem korlátozódnak egyetlen mesterségre. Hisszük, hogy a zene terjesztése önmagában is gyönyörű dolog. A kreativitás a Davone világában sokféle formában jelenik meg”… – nyilatkozták. Partnerünk, a MisicTools Hangtér Galéria, betekintési lehetőséget nyújt a Davone hangsugárzók világába.

Az angol Exposure megújítja a 3000 Series erősítő-családot, aminek első lépéseként elkészült egy új integrált erősítő, továbbá egy elő- és egy teljesítményerősítő is. Az Exposure természetesen ezúttal sem próbál forradalmi változásokkal leteríteni minket a lábunkról. Mindegyik készülék, az ebben a kategóriában kötelezővé vált precíziósan megmunkált, magas minőségű alumínium készülékházban szerelt, bár a márka ismerői talán meglepőnek, amikor észreveszik, hogy megváltozott az előlap.

A 3510 integrált erősítő ígéretesen szép teljesítménye 110 Watt csatornánként (1000 Hz / 8 Ohm) és egyéb műszaki paraméterei tekintetében meghaladja a szakmai átlagot. Ennél is figyelemre méltóbbak a fejhallgató kimenetével kapcsolatos tulajdonságok, amikkel egészen biztosan hódítani fog a felhallgatókat kedvelők táborában. Maximális kimeneti teljesítmény 150mW (330 Ohm / 1kHz) a teljes harmonikus torzítás nem haladja meg 0.02 %-ot.

A 3510 elő-erősítő tudományának és kvalitásainak alapja egy külön erre a modellre tervezett toroid transzformátorral és nagy kapacitású kondenzátorbankkal alátámasztott tápegység. A 6 vonalszintű bemenet és a 2 fő kimenet bőséges lehetőséget biztosít audio-háztartásunkban fellelhető számos berendezés csatlakoztatására. Opcionálisan MM / MC phono-modul is rendelhető, valamint áramkörei felkészítettek DAC-kártya csatlakoztatására is. A bemenetek vezérlését mikroprocesszorral, magas minőségű, légritka tokozású relék kapcsolásával oldották meg. A topológia, a jól bevált, diszkrét felépítésű, „A”-osztályú félvezetős áramkörön nyugszik. Az Exposure készülékét teljes távvezérléssel kínálja, beleértve a beneti választót, a hangerőszabályozást és a csendesítő szűrő kapcsolását.

A 3510 Mono teljesítmény erősítő csatornánkénti 100 Watt teljesítményre képes (8 Ohm). Teljesítmény sávszélessége 60 000 Hz (-3dB / 1 kHz), ehhez kisebb, mint 0.01 % teljes harmonikus torzítást szolgáltat. Az elérhető legjobb jel-zaj viszony sem megvetendő, ami 110dB (A-súlyozott) referencia-értékkel bír. Tulajdonságai között a hangzásminőség lényeges lépcsői találhatók: kiváló minőségű alumínium készülékház, nagyméretű, egyedi gyártású toroid transzformátor és szűrőkondenzátor-bank, bipoláris tranzisztorok, gondosan kiválasztott alkatrészek, elektronikus, nem invazív túlterhelés-védelmi áramkör és hőkioldás, szimmetrikus és aszimmetrikus be- és kimenetek, dupla hangsugárzó kimenet.

Nick Mason, mint azt minden rajongó kívülről fújja, az ikonikus Pink Floyd együttes társalapítója. Nick új zenekara, a Saucerful Of Secrets (tagjai Nick Mason, a basszusgitáros Guy Pratt, a gitárosok, Gary Kemp és Lee Harris, valamint a billentyűs Dom Beken) legendás dobos új, teljesen felszerelt stúdiójában dolgozik.

A zenekar az Egyesült Királyságban, Európában és az Egyesült Államokban turnézott 2018 és 2019 során a Pink Floyd régi zenéjével. A zenekar megújult és friss szemléletet hozott a korai Pink Floyd zenéjéhez. Előadásaik vitathatatlanul az eredeti számok legjobb változatai. A túrák példátlan fogadással világszerte sikeresek voltak.

A koncertek élő felvételeit a camden-i londoni Roundhouse-ban keverték és Miles Showell által az Abbey Road Studios-ban vágott dupla vinylen adták ki. Miles emellett remaster és félsebességű vágást is készített Nick három korábbi, albumként kapható szóló albumáról – az „Unattended Luggage” -ről, ami hihetetlenül hangzik. A box set tartalma; Fictitious sports – 1981, Profiles – 1985 (benne Rick Fenn a 10CC gitárosa) White of the eye – 1987 (teljes filmzene)

Külön érdekesség, hogy Nick Mason a stúdió és a demo-szoba hangrendszereinek kábelezésére a Vertere kábeleit választotta. Az elkészült lemezeket Vertere MG-1 lemezjátszón, Phono-1 előerősítővel és Pulse-R kábelekkel felszerelt hangláncon hallgatja.

A Vertere örömmel mutatja be a Tempo nevet viselő új, digitális, precíziós motorvezérlőt. A Tempo a referencia meghajtón alapul, és a legfejlettebb vezérlő áramkör-kialakítást használja, amely az SG motoros hajtáson túlmutatóan valósult meg.

Mivel a motor az egyetlen energiaforrás egy lemezjátszó-rendszerben, ez az energia forgatja a lemezt. A meghajtórendszer bármilyen mértékű zaja vagy ingadozása hátrányosan befolyásolja a zenét. A részletesség, a dinamika, a hangszín, az időzítés és a zeneiség csak néhány tulajdonság, amelyek ennek következtében szenvedni fognak. A Tempo egy mikroprocesszort használ digitális szinusz-és koszinus hullámok előállításához, amelyeket a fedélzeti DAC analóg jellé alakít. Az előlapon egy üzemmód/sebesség választó található, amely három programozható lehetőséget kínál, lehetővé téve a 33 és 45 fordulat/perc közötti egyszerű váltást.

A Vertere cég szerint az alkatrészek gondos megválasztása – beleértve az aranyozott pályával ellátott nyomtatott áramköri lapot, a négy teljesen szabályozott feszültségű áramkört. Pulse-R kábelezés segít csökkenteni a zajokat és a torzításokat és egy külön D-Fi LED tápkábel biztosítja a „tisztább” áramszállítást, így biztosabb a motor teljesítménye. A Tempo átveszi az irányítást a lemezjátszó motorja felett, alacsonyabb zajjal és kisebb torzításokkal egyenletesebb meghajtást biztosít. Belső áramköre, mint a referencia minőségű meghajtó esetében is, mikroprocesszor vezérlésű, tiszta szinusz hullámot biztosít. A Tempo fokozza a hajtás-teljesítményt. A Tempo a Vertere SG-1 és RG-1 lemezjátszóival és SG-1 hangkarjaival kerül forgalomba, sőt az MG-1 ügyfelei örömmel fogják tudni, hogy ők is képesek frissíteni.

A High-End világában a gyönyörűt és a funkcionálist egyszerre választhatjuk. A Bassocontinuo először vezette be a dizájn és a praktikum ötvözetét, felfedezve, hogy lehetséges ötleteket és anyagokat keverni a legkülönbözőbb területekről, és a teljesítményt az esztétikával kommunikálni.

A Bassocontinuo Aeroline F2 Isostatic Audio Rack modell önmaga objektumnak tekinthető, amelyben az anyagok és textúrák tökéletesen keverednek egymással, kontrasztokat hozva létre, amelyek fokozzák a formákat. A tervezés Marco Acerbis, a nemzetközileg elismert díjnyertes építész érdeme, aki együttműködik a Foster + Partner stúdióval és Mario Bellini építésszel. Marco Acerbis építész a teljes Aeroline sorozatot a Bassocontinuo részre tervezte, amely olyan esztétikai értéket képviselnek, amelyek nem vetik meg az élvonalbeli technikai megoldásokat. A tökéletesen integrált, tiszta és harmonikus vonalak olyan csúcstechnológiájú anyagokkal kerültek kiképzésre, mint a szénszál (amelyet a tartószerkezet és a polc közötti összeköttetés minden pontján használnak), vagy a klasszikusabb anyagok, például a porcelán kőagyag és a szatén felületű acél. Az Aeroline újabb kihívást jelent és új korszakot nyit. Öröm a szemnek és a fülnek.

A tervezők felforgatták a szabályokat, és felfedezték azokat a horizontokat, amelyek eddig elképzelhetetlenek voltak, meggyőződésük, hogy a tervezés és a teljesítmény kombinációja működik. A pontos kontúrok, erős identitást és hatalomérzetet kölcsönözve, kiemelik a masszív vonalakat. Az elegancia, az innováció, a merészség csak néhány olyan jelző, amely leírja az objektumot, amely készen áll egy új szabvány meghatározására. A szilárd, 50 mm átmérőjű rozsdamentes acélszerkezetet speciális szénszálas csatlakozókkal rögzítik a polcokhoz, amelyek megvalósítják a stabilitást és egyben csillapítóként is működnek. Minden polcot leválasztanak a már bevált rendszer segítségével, garantálva az első osztályú teljesítményt. Mint mindig, a modularitás a tervezés szerves része, ami a terméket bővíthetővé teszi. A padlóval való érintkezés pontja állítható magasságú félgömbök segítségével történik, amelyek egy stabilizátor alátéttel társítva garantálják az extrém finomhangolást.

Japán egyik legismertebb csúcskategóriás gyártója a Luxman fennállásának 95. évfordulóját az L-595A Special Edition integrált erősítővel ünnepli. Az új modell nemcsak az időtlen szépségű 1989-es L-570-re emlékeztet, amely még mindig az egyik legnépszerűbb az audiofil rajongók körében, hanem műszaki megoldásai tekintve az „A”-osztályú technika telivér erősítőjeként mutatkozik be.

Az elegáns készülékház, a szálcsiszolt alumínium előlap, a LED-es megvilágítású szintjelzők, a recézett hangerőszabályzó gomb kialakításától, az áramkör kiképzésén keresztül az alkatrészeinek megválasztásáig, semmi sem véletlen, a Luxman filozófiájának példaértékű megtestesítője.

Az L-595A Special Edition a legjobb alkatrészekkel és bőségesen túlméretezett tápegységgel rendelkezik, korszerű fejlesztésekkel ragyog, mint a relé alapú, ultrapontos LECUA-1000 hangerőszabályzó, a C-900u zászlóshajó előerősítő diszkrét puffer áramköre és a legújabb verzió ODNF visszacsatolási technológia. A konzisztens „A”-osztályú áramköri kialakítású erősítő előfeszültséggel működik, ami megkerüli az „A/B”-osztályú, push-pull áramkörök, a pozitív és negatív félhullám közötti átmeneti területen fellépő, problémáit. A tranzisztorokon azonban állandó alapfeszültség fut át, ami magasabb üzemi hőmérséklethez és nagyobb energiafogyasztáshoz vezet. Másrészt az „A”-osztályú erősítőkre kivételesen élénk, zenei és alacsony torzítású hang jellemző, még kisebb teljesítmény mellett is, amint ez általában az elektroncsöves erősítőkhöz társul.

A hat nagy-szintű bemenet közül kettő szimmetrikus. A kiváló minőségű phono előerősítő kompatibilis mind az MM-, mind az MC-pickup rendszerekkel. A szubszonikus szűrő kiküszöböli a vinyl hanglemezek lejátszáskor előforduló alacsony frekvenciájú rezgéseket.

Az L-595A Special Edition különleges modelljének fejlesztésekor a Luxman mérnökei nagy hangsúlyt fektettek az audiofil hangzásra, amely célt csak következetes „A”-osztályú kialakítással lehet elérni. A mély- és magas hangszínszabályzás valamint a saját szabadalmú LECUA hangerő-áramkör lehetővé teszi, hogy a hangzást pillanatok alatt személyes preferenciákhoz igazítsuk, de egyetlen gombnyomással megkerülhetjük az összes szűrőfunkciót. Az előerősítő és a kimeneti fokozat között különálló, kapcsolható hurok bekötési út biztosítja a szétválaszthatóságot, valamint két pár hangszóró csatlakozás teszi teljessé a kapcsolatok széles skáláját.

Az L-595A Special Edition teljesíti az összes követelményt, hogy újabb hifi legendává válhasson, gyártása 600 példányra korlátozódik, forgalmazása Japánon kívül 300 példányig szigorúan limitált.

A második generációs Dan D’Agostino Progression erősítők magukon viselik a jól ismert stílusjegyeket. A frissített modellek legfeltűnőbb jellemzője a Heat-Sink optimalizált hűtés, ami a teljesítményre és hangzásra is jó hatással van. A látványos hűtőbordát egyetlen alumínium darabból formálták meg. A megnövelt felület és az elliptikus forma a gyártó szerint jelentősen javítja a hatékonyságot és a hőstabilitást.

A Dan D’Agostino Progression S350 sztereó erősítő, az új Super Rail áramkör tulajdonságait kihasználva bármely hektikus impedanciájú, teljesítmény-igényes hangsugárzót ki tud szolgálni, csatornánként 350W (8 Ohm) és 700W (4 Ohm) teljesítményt kínál. A szemet gyönyörködtető eloxált alumínium házban egy 2000 VA-os transzformátor alapú tápegység található, amely csaknem 100 000 µF tároló kapacitással rendelkezik. A kimeneti áramkört kétszer 24 teljesítmény tranzisztorral szerelték. A megnövelt előfeszítés csökkenti a torzítást, javítva az általános hangzás-reprodukciót. A Dan D’Agostino Progression S350 sztereó erősítő kettő, speciális áramkörrel vezérelt műszert kapott, amely két mutatóval a lehető legpontosabb visszajelzéssel szolgál.

A Dan D’Agostino Progression M550 mono erősítőt a Relentless zászlóshajóból származó megoldásokkal frissítették. Az erősítő 550W (8 Ohm) és 1100W (4 Ohm) teljesítményre képes. A bemeneti áramkör topológiáját átdolgozták, aminek köszönhetően javult a torzítási érték, a jel/zaj viszony, a csatorna elválasztás és a teljesítmény-sávszélesség. Az audio-jel útvonala diszkrét és szimmetrikus. Az új tranzisztorok az előző alkatrészek teljesítményének hatszorosára képesek, míg az új egyenáramú kapcsolási áramkör javítja az alacsony frekvenciájú teljesítményt. Kevésbé markáns módon, de megújult a Super Rail kimeneti szakasz, amivel javították a dinamikát és a térbeli integritást. A Dan D’Agostino Progression M550 mono erősítő speciális áramkörrel vezérelt műszert kapott, amely a lehető legpontosabb visszajelzéssel szolgál.


Audio Centrum

Audio Technica

Stream Audio

Hangtér Galéria

Alllegro Audio

DreamAudio

ZebrAudio

Digital Pro
  • Kövess minket a Facebookon

  • Legutóbbi Bejegyzések

    • Mindent bele Tavasz!
      március 25, 2023
    • A zongora nagy zeneszerzői és előadóművészei 3. rész
      március 25, 2023
    • Mi fán terem a DDD, az ADD és az AAD?
      március 18, 2023



© Minden jog fenntartva! - 2022 - HangzasVilag.hu